Publikace, přednášky

Publikační a přednášková činnost členů advokátní kanceláře KVAPIL & ŠULC:

Kvapil, P.: Ztráta důvěry jako důvod pro okamžité zrušení pracovního poměru? (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 4/2017, s. 94-95.)
Celý článek zde

Šulc, R.: Posviťme si na skutečné majitele (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 3/2017, s. 80-81.)
Celý článek zde

Kvapil, P..: Zaměstnanci opět volí dozorčí radu aneb Na velkou novelu zákona o obchodních korporacích si ještě počkáme (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 2/2017, s. 82-83.)
Celý článek zde

Šulc, R..: První novela občanského zákoníku je tu (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 2/2017, s. 74-75.)
Celý článek zde

Kvapil, P.: Kupujete nemovitost? Zaplatíte daň z nabytí (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 6/2016, s. 76-77.)
Celý článek zde

Šulc, R.: Nový zákon o zadávání veřejných zakázek aneb Rizikové zjednodušení? (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 5/2016, s. 70-71.)
Celý článek zde

Kvapil, P.: Spolupracujete s veřejnými subjekty? Týká se vás nový zákon o registru smluv! (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 4/2016, s. 97-98.)
Celý článek zde

Šulc, R.: Uzavíráte smlouvu? Ověřte si, jak to je s jejím postoupením (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 3/2016, s. 82-83.)
Celý článek zde

Kvapil, P.: Není čas začít chránit podnikatele před spotřebiteli aneb Víte, že podnikateli hrozí až milionová pokuta? (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 2/2016, s. 78-79.)
Celý článek zde

Kvapil, P.: Závdavek není záloha aneb Opravdu znáte význam staronových pojmů? (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 1/2016, s. 74-75.)
Celý článek zde

Šulc, R.: Doporučujeme vyloučit dvoukolejnost aneb Není převod jako převod. (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 6/2015, s. 72-73.)
Celý článek zde

Kvapil, P.: Závazek je právním poutem; víte opravdu, s kým jste ve smluvním vztahu? (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 5/2015, s. 72-73.)
Celý článek zde

Šulc, R.: Povrch ustoupil půdě; situaci může řešit právo stavby (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 4/2015, s. 84-85.)
Celý článek zde

Šulc, R.: Aby Vás rodinný závod nepřekvapil (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 3/2015, s. 72-73.)
Celý článek zde

Kvapil, P.: Smlouva o výkonu funkce podle zákona o obchodních korporacích aneb Nevykonáváte funkci zadarmo? (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 2/2014, s. 76-77.)
Celý článek zde

Kvapil, P.: Můžete pronajmout i něco, co ještě není aneb Novinky v podnikatelském nájmu nebytových prostor. (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 6/2014, s. 68-69.)
Celý článek zde

Šulc, R.: Objevte nové možnosti správy majetku. (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 5/2014, s. 74-76.)
Celý článek zde

Kvapil, P.: Novinky v oblasti nemovitostí aneb Pořiďte si hlídacího psa. (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 3/2014, s. 64-65.), Celý článek zde

Kvapil, P.: O smlouvách po novu aneb Uzavřete smlouvu a nemusíte si toho ani všimnout. (TRADE NEWS. Magazín asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 2/2014, s. 62-64.), Celý článek zde

Šulc, R.: Nezapomeňte na změny společenských smluv a stanov. (TRADE NEWS. Magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 1/2014, s. 52-53.), Celý článek zde

Šulc, R.: Novelizace obchodního zákoníku. (Informační list HST. Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika. VI/2000. Česko-německá verze.)

Šulc, R.: Způsoby přeměn společnosti podle novely obchodního zákoníku. (Informační list HST. Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika. I/2001. Česko-německá verze.)

Šulc, R.: Nájem podniku podle novely obchodního zákoníku - 1.část. (Informační list HST. Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika. II/2001. Česko-německá verze.)

Šulc, R.: Nájem podniku podle novely obchodního zákoníku - 2.část. (Informační list HST. Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika. III/2001. Česko-německá verze.)

Šulc, R.: Postavení věřitele v soukromoprávních vztazích. (JURIDIKUM. PF UK 2000.)

Smutný, P., Šulc, R.: Pomalé bankroty přinášejí velké ztráty. (Hospodářské noviny. 31.12.1999)


Mezinárodní dny daňových právníků. Praha 8. - 9.5.2003.
Pořadatel: Německá advokátní komora. 
Šulc, R.: Právní aspekty podnikání zahraničních osob v České republice. 
Šulc, R.: Aktuální otázky pracovního práva. 
(Písemná vyhotovení těchto přednášek v česko-německé verzi jsou k dispozici v sekretariátu advokátní kanceláře.)

 

 

Advokátní kancelář

Advokátní kancelář KVAPIL & ŠULC sídlí na Národní třídě v Praze 1 a poskytuje právní služby společnostem i ostatním právnickým a fyzickým osobám. Advokátní kancelář zajišťuje svým klientům poradenství ve všech právních odvětvích, zejména se však specializuje na poskytování služeb v oblastech obchodního a občanského práva. Díky znalostem a zkušenostem jednotlivých členů a spolupracovníků kancelář rovněž nabízí poradenství v oblasti evropského práva a práva mezinárodního obchodu.